Konference "Starptautiskais
simpozijs par digitālo
dārzkopību"
[02.12.2021]

2. decembrī norisinājās Bulduru Dārzkopības vidusskolas rīkotā attālinātā videokonference ar nosaukumu “Starptautiskais simpozijs par digitālo dārzkopību” (International Symposium on Digital Horticulture).
Konferences mērķis bija apkopot jaunākos sasniegumus digitālās dārzkopības pētniecībā un veicināt ideju apmaiņu turpmākiem pētījumiem un sadarbības veidošanai.
Galvenās konferences tēmas: robotu pielietošana dārzkopībā; attēlu analīze; lielie dati un to interpretācija

Pasākumā piedalījās arī IRIS projekta komandas kas bija pārstāvētas no Bulduru Dārzkopības vidusskolas, Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes puses.




Vebinārs "Inovatīvas tehnoloģijas
ilgspējīgai lauksaimniecībai"
 [12.11.2020]

12. novembrī IRIS projekta komandas pārstāvji - LLU vadoša pētniece Ina Alsiņa un RTU vadošais pētnieks Anatolijs Zabašta piedalījās attālinātā seminārā, kuru organizēja Baltic-German University Liaison Office (www.hochschulkontor.lv).
Vebināra laikā tika noklausītas divas lekcijas:
1. “Potential of Plasma Technologies for Future Application in Plant-Based Food Production” 
(Dr. Henrike Brust (Leibniz Institute for Plasma Science and Technology)),
2. “Innovative Technologies for Sustainable Agriculture: the Response of Plants to Seed Processing with Cold, Plasma, Vacuum, and Electromagnetic Field”

(prof. Dr. Vida Mildažienė (Vytautas Magnus universitāte)).



LLU - "Ražas svētki 'Vecauce-2020' " [5.11.2020]

Latvijas Lauksaimniecības universitātē 5. novembrī notika ikgadējais zinātniskais seminārs "Ražas svētki "Vecauce-2020": Pētniecība COVID–19 ēnā", kam šogad apritēja 20 gadu jubileja un tas pirmo reizi norisinājās attālinātā formā, izmantojot "BBB" platformu.
Tradicionāli seminārā tika nolasīti ziņojumi par aktuāliem pētījumiem lauksaimniecībā un bija iespēja iepazīties ar 27 stenda referātiem, starp kuriem bija arī IRIS projekta rezultātus atspoguļojošais ziņojums
 Lapu atstarošanās spektru izmantošana gurķu fizioloģiskā stāvokļa novērtēšanā”  (autores: Daiga Birzleja, Diāna Gavare, Ina Alsiņa, Laila Dubova, Māra Dūma).

IZSTĀDE "RIGA COMM 2020" [15.10.2020]

15. un 16.oktobrī norisinājās biznesa tehnoloģiju izstāde "RIGA COMM 2020", kuras laikā uzņēmumiem un organizāciju pārstāvjiem bija iespēja uzzināt sev interesējošos jautājumus par digitālās transformācijas iespējām, uzņēmuma procesu automatizāciju, kā arī atrast dažāda veida digitālos risinājumus. 
IRIS komanda izstādes ietvaros prezentēja projekta vīziju un mērķus, sasniegtos rezultātus, kā arī atbildēja uz interesentu jautājumiem par siltumnīcas mikroklimata pārraudzības risinājumiem, nākošajiem plānotajiem pasākumiem un iespējām pieteikties dalībai IRIS projekta testēšanas aktivitātēs.  

Apgaismojuma mērījumi mežvidos [30.09.2020]

Tika veikti "IRIS gaismas sensora" maketa pirmie testa mērījumi, lai salīdzinātu dažādu mikroshēmu ražotāju produktus un to tehniskos veiktspējas parametrus (piem. jutība, precizitāte, datu pārraides ātrums, utt.) reālistiskā siltumnīcas vidē - pie dažāda apgaismojuma tipiem (nātrija augstspiediena, LED diožu un speciālas to kombinācijas). Ir iegūtas dažādas mērījumu vērtības pie augšējā apgaismojuma, kas tiek analizētas, meklējot atbilstošus koeficientus pie dažāda apgaismojuma spektra vērtībām un sadalījuma, lai iegūtu pēc iespējas precīzākas mērījumu vērtības. 

IZANALIZĒTI 54 DAŽĀDU TOMĀTU PARAUGI [23.09.2020]

Rudens ir ražas laiks. Izanalizēti 54 dažādu tomātu paraugi, kuri audzēti ar atšķirīgām tehnoloģijām aprīkotās siltumnīcās. Tomātiem noteikta sausne, šķīstošās sausnes, organisko skābju, likopēna, karotīna, hlorofilu, fenolu un flavonoīdu saturs. Aprēķināts garšas indekss.

IZSTĀDE "MINOX ZEMGALE 2020" [05.09.2020]

Jelgavā, Metāla svētku ietvaros notika izgudrojumu un inovāciju izstāde "Minox Zemgale 2020", kurā ar stendu piedalījās IRIS projekta komanda. Komanda informēja par projekta mērķiem un uzdevumiem. Siltumnīcas modelī interesenti varēja vērot daļu no projekta aktivitātēm darbībā.